O nás

Co je to Forky’s

Forky’s je mezinárodní franšízový koncept moderního bistra-restaurace, kde se veškeré jídlo připravuje pouze z čistě rostlinných surovin, kde se nepoužívají naprosto žádné ingredience živočišného původu. Pobočky Forky’s najdete v této chvíli v České republice, na Slovensku a v Rakousku, v současné době probíhají jednání se zájemci i v dalších zemích.

Luboš Vidlička (CEO)

Zdravě a chutně? Jde to dohromady? Ano!

Cílem naší kuchyně je nabídnout hostům jak klasické pokrmy světové kuchyně, tak i zcela nové pojetí pokrmů, jako jsou např. SUPERBOWLS – chuťově a obsahově bohaté velké salátové misky s vysokým podílem nutričně významných surovin. Důležitou částí nabídky je STREET FOOD – zdravá forma fast foodu, která se od klasického liší nulovým obsahem cholesterolu, vysokým obsahem vlákniny, vitamínů a minerálů a prvotřídní kvalitou surovin.

Rostlinná strava není jen pro vegany

Fantastic without plastic!

Forky’s není lhostejné životní prostředí, proto si u nás můžete jakýkoli pokrm odnést s sebou ve 100% ekologicky odbouratelném obalu. Pro veškerá balená jídla používáme obaly, vyrobené výhradně z rostlinné biomasy (kukuřice, řepa, brambory, obilniny), které jsou snadno rozložitelné. Věříme, že je to správný krok, který oceníte i přes o něco málo vyšší cenu těchto k přírodě šetrných materiálů.

Je to zároveň prostředek ke změně myšlení lidí, mění úhel podhledu na zažité věci, otevírá diskuzi na téma vnímání tradic a standardů nastavených společností a výchovou, pracuje s nejnovějšímu poznatky na poli nutričních výzkumů, spolupracuje s odborníky z mnoha souvisejících oborů v oblasti potravinářství, environmentálních věd, klimatologie, ochrany zvířat, osobnostního rozvoje, lidských práv, filosofie, apod.

Je různým způsobem aktivně propojeno s celou řadou podobně zaměřených společností na světovém trhu. Forky’s z části franšízových poplatků od svých poboček finančně podporuje organizace, nadace či jiná sdružení, o kterých jsme převědčeni, že tuto pomoc potřebují. Forky’s se postupnými kroky snaží budovat lepší a udržitelnější prostředí pro život lidí i ostatních tvorů na planetě.